Volte nás, my uděláme pořádek.

4. ledna 2018 v 17:47 | Jonáš František

Závěr komise EU k Čapímu hnízdu. Nesrovnalosti. Nedoporučení.
Jak asi vznikly? Kdo je vinen? Mě to připadá, jako když bych šel žádat o sociální příspěvek, trochu je tam vystrašil a potom bych byl obviněný a souzený za to, že jsem si dovolil žádat moc důrazně. Určitě bylo prací poslanců, kteří schvalovali zákon o anonymních akciích posoudit jak bude z právního hlediska v souladu se zákony a potřebami státu. Buďto měl sloužit k postrčení ekonomiky, nebo k praní špinavých peněz, či jiným jednání na hraně zákona. Nejsou vinni též ti, co umožnili zákonem nejasné převody a skrývání vlastníků? Nejsou vinni ti, kteří posuzovali vhodnost projektu k poskytnutí dotace? Jak je možné, že dnes lze zjistit do minulosti tehdejší vlastníky a transakce a nešlo zjistit tehdy aktuální? Není to chyba v systému? Pokud ne, je to záměr na vytvoření cestiček na "odklánění" ? Nejsou vinni též ti, co nezjistili skutečný stav věci před poskytnutím dotace? Jak se osvědčil Senát při kontrole zmíněných a dalších souvisejících zákonů při jejich projednávání? Shledal tenkrát vadu? Jak funguje pojistka proti přijetí špatných zákonů, pokud měl připomínky, ale nebyl úspěšný? Co takhle podívat se stejným pohledem na ostatní poskytnuté dotace? Slyšel jsem od vlivného politika názor, že pro poskytnutí takové dotace před vyplněním žádosti takto podobně uvažují i jednají další žadatelé, neboť předpis pro poskytnutí k tomu téměř nutí žadatele. Vymysleli jste v Parlamentu Kotlíkové dotace. Vůbec vám nevadilo, že se poskytují na nevyhovující kotle, že se s dotacemi šmelí. Ale pokuty pro ty, kterým komín kouří, jste vyměřili nekompromisně. Opravdu činnost ve prospěch obyvatel, některých.
Babiš je vinen, postupoval podle zákona, který byl sice platný, ale byl nemravný, podle jiného politika. Nemravnost by měla být potrestána. Co taková nemravnost za pobírání náhrad, neuskutečněných cestovních výdajů, příplatků na neexistující asistenty , členství v komisích a podobně. V jednu chvíli je poslanec poslancem 24 denně a imunita musí platit stále, jindy si během oněch 24 hodin odskočí do dozorčích rad, na místo primátora, starosty atd. A za všechno další plat? To není nemravné? Nečiní to víc, než propíraných 50 mega? Kolik už jen stálo vyšetřování, posuzování Čapího hnízda a výjde z toho doporučení, že to nebylo hezké, to hodní hoši nedělají.
Proč nevystoupil hned na začátku jediný odborník na právo při poskytování dotace neřekl: Tady nebyly splněné podmínky, je nutno tu dotaci neposkytnout, zrušit, vrátit a podobně?
Pokud se hodnotily výsledky hospodaření státu a schodek, všichni jste se rvali o to, že to byla zásluha vaše, jen Babiš si ji uměl přivlastnit a dobře prodat voličům. Kdyby se hodnotila "kvalita" schválených zákonů, určitě by jste uměli doložit že se to schválilo, když jste zrovna doma ošetřovali nemocnou babičku.
Já navrhuji: Čapí hnízdo sice splnilo formální požadavky na poskytnutí dotace, ale neslučuje se to s dobrými mravy. Proto poskytnuté peníze vrátí v plné výši.
Stejnou částku do státního rozpočtu vrátí poměrným dílem poslanci kteří byli ve funkci v době schvalování zákonů pro poskytnutí dotace, protože vágní formulace zákona umožňuje dotovat neoprávněné projekty. Senátoři, kteří neprotestovali proti takovému zákonu, který umožňuje de facto tunelování budou zbaveni funkcí a následných požitků jako odchodné atd vyplývající z výkonu senátorské funkce.
Ale kdo to prosadí? My svoje sliby splníme, ale nejdřív musíme plnit tři přání...(doplň partu/aj dle vlastního uvážení) A kdy? To se dřív dočkáme stoletého výročí budování ČSR, kterou se podařilo za pomoci a povzbuzování nových přátel tak šikovně rozkrást.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama