Prezidentské volby skončily.

31. ledna 2018 v 19:42 | Jonáš František
Výsledky sečteny, protesty podané, rozhodnutí soudu za dveřmi a dá se předpokládat, že výsledek jako celek se nezmění. Jenže pro mne jaksi ty volby stále nechtějí skončit. Jakoby znovu a znovu začínají v další podobě každý den. Nebylo by to nejhorší, kdyby jej neustále neprovázel pocit, že cosi je nedobře. Někde je chyba, kterou je nutné odstranit. To by snad i bylo možné, kdyby mě bylo jasné, o jakou chybu se jedná. Zkusím se ji dopátrat analýzou minulých událostí.
Přímá volba prezidenta je schválená Parlamentem i Senátem. Tedy to by problém být neměl. Přesto si vzpomínám a mnohý z vás by našel potvrzení mého pocitu v dřívějších komentářích a prohlášení různých politiků, že prezidenta by neměl volit masově národ, ale Parlament. Mám tomu rozumět tak, že Parlament schválil a Senát požehnal něco, co považuje ze nesprávné, neužitečné, kontraproduktivní, ovšem neumí to napravit, zbývá mu pouze plakat nad rozlitým mlékem?? Tento orgán má nadále oprávnění schvalovat zákony platné na veškeré obyvatelstvo? A neumí domyslet co udělá jeho rozhodnutí zítra?? Potěšpříroda!!!
Informace o prezidentských kandidátech podávané v tisku, TV a celkově v mediích veřejnoprávních jsou označované za zmanipulované, novináři a redaktoři za posluhovače režimních mocnářů, nebo naopak za tendenční, pokud jsou média napojená na kandidáta majetkově, vlastnicky, rodinnými vazbami atd. Zveřejněné informace jsou v konkurenčních sdělovacích prostředcích ozačované za lži, podvrhy, mafiánské praktiky nebo alespoň vytržené z kontextu. Informační systém, který má být zdrojem poznatků pro rozhodnutí voliče je z jedné nebo druhé strany poplivaný a pošpiněný včetně jejich pracovníků tak, že čtenář který by důvěřoval všemu psanému a řečenému by nemohl s čistým svědomím nikdy dát hlas nikomu. Hodnota informací pro voliče bez použití jiného zdroje než jsou česká masmédia je nula a méně.
Kategorické soudy v parlamentních volbách a odhodlání politických špiček nezúčastnist se aktivní činnosti ve vládnoucí koalici z jedné strany ukazuje, že politikům nejde v žádném případě o program a podmínky pro život drobných podnikatelů, ze kterých mohou vyrůst i větší a velké firmy, natož o řadového občana, který nedejbože od státu něco potřebuje. Mnohem důležitější zachovat si čistý štít. Rozkradené miliardy a zničené podnikatelské struktury bez náhrady, vytvoření závislosti obyvatelstva na libovůli dovozců a jiné šlendriánství je pro ně minulost způsobená pouze loňským vedením. Že byli všichni dnešní "poslední spravedliví" u toho a dobře z toho žili s jaksi nehodí vzpomínat. Daleko důležitější je rehabilitovat "oběti" minulého režimu, kteří zavraždili každého, kdo jim do cesty přišel. A vytrvale obviňovat režim, za kterého se to stalo. Zavraždění bílí koně a nepohodlní svědci z nedávné minulosti jsou jaksi jen vedlejším produktem rozvoje a dohánění vyspělé civilizace.
Ať to skládám jak chci, pořád mě vychází pouze to, že jsme měli volit my, co budou dělat politici v budoucnu, ale ve skutečnosti volili politici co budeme v budoucnu my. Nadále zůstaneme jejich poslušné stádo ovcí, kterému oni občas dovolí vyhlédnout na šťavnaté pastviny sousedů, potom nás opět zavřou do ohrad abychom plnili určené procesy k jejich spokojenosti.
Je demokracie pro řadové občany dobrá? Pomůže nám ke zlepšení situace to, že můžeme nadávat politikům a označovat jejich kroky za zlodějiny, podvody a vlastizradu? Nebo bylo horší, když se nesmělo kritizovat vládnoucí stranu, ale dalo se ji lidovým shromážděním svrhnout? Je to zcela jasné, tady se pod článkem objeví desítky příspěvků, které mě označí za bolševika, estébátka, nevím co ještě. Možná se tu a tam objeví názor, že v Maďarsku nebo Polsku se ve městech objevují protesty a nesouhlasy se současnou praxí. U nich, my jsme v pohodě, ještě je prostor na…????????????
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama