POLOVINA PRAVDY JE LEŽ

12. ledna 2018 v 17:08 | Jonáš František
Náhodou jsem dnes slyšel dva rozhovory na téma migrace. Jednou prezidenta Zemana na sjezdu slovenské demokratické strany 12. Feb 2016 a podruhé na nové tv stanici TV Seznam se senátorem panem Kuberou. V každém rozhovoru bylo řečeno něco jiného, neslyšel jsem kategorické odmítnutí pomoci migrantům postiženým válkou. Oba byli ale proti současnému přístupu k tématu a průběhu. Ve zmíněném rozhovoru na slovensku šlo o přehodnocení postoje sociální demokracie k tématu jí původně vlastní, jak si jej nechala ukrást a na zdůrazňování toho co neříkala ona sama, založili svou existenci jiní političtí aktivisté. Na prezidenta Zemana se sesypala novinářská a zpravodajská smečka a dostal nálepku podněcovatele nenávistného postoje k migrantům. Pan senátor v podstatě říká to stejné jinými slovy s akcentem na fakta demografická, historická a ekonomická. Tvrzení, že Evropa vymírá díky nízkým počtům narozených dětí jednotlivým ženám, nejen v jednom městě, ale ve všech státech Evropy, na rozdíl od počtu dětí narozených na jednu ženu v zemích arabských je fakt, který vyrazí všechna moudra z úst jinak vševědoucím novinářům, komentátorům a diskutujícím. Matematicky je pak velmi snadné se dopočítat stavu v roce 2050 pokud tito migranti s celými rodinami budou žít v EU.
Nikdy jsem nebyl zastáncem postoje Miloše Zemana k novinářům. U srovnání jejich postojů k uvedeným debatám si myslím, že nejslušnější hodnocení by ode mne dostali novináři z bulváru. Ti si nikdy nehráli na ivestigativce, pátou kolonu která hájí pravdu. Všichni ostatní pohořeli, protože se minimálně zbaběle vyhnuli vlastnímu hodnocení alespoň kvality použitých argumentů.
Co budou novináři říkat o projevu v Bratislavě dnes? Až jim někdo sdělí, že už i prapůvodní viník nezvládnuté migrace v EU Angela Merklová obrací, chce vyhostit neoprávněné žadatele o azyl. To už nepůjde říkat, že to jsou názory Putinova fanouška. Jak by asi museli novináři označit Angelu po názorové otočce? Nebo je možné čekat že novináři začnou používat vlastní hlavu a sdělovat své pohledy a hodnocení založené na všech dostupných faktech o která je možno se opřít?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama