Kdo je vinen?

30. ledna 2018 v 22:08 | Jonáš František
Politici, politologové, novináři a další znalci jediné pravdivé pravdy se v podstatě shodují, že znovuzvolení Miloše Zemana na hrad je dílem převážně důchodců, venkovanů, lidí s nižším vzděláním. Prostě ti hloupější se projevili.
Já s tím za prvé nesouhlasím a za druhé pokud bych přistoupil na takové hodnocení, znamenalo by to, že ti chytřejší prohráli, neobstáli, nepochopili situaci a neprosadili svého kandidáta. Jsou tedy chytřejší? Jakou váhu má volba ve druhém kole, když protikandidáta podpořili, nebo měli podpořit na popud neúspěšných zájemců o baštu jejich dosavadní přesvědčení voliči? Lze to vyložit tak, že raději toho, koho bych nevolil, jen ne toho, kterého budou jistojistě volit ostatní? I takovou stránku má demokracie. Pokud hrozí, že většina chce něco jiného nežli já, je dovoleno, ba doporučeno narychlo zahodit své přesvědčení a hlásat spolu s davem nacvičená hesla oponentů. Nejúčinnější heslo tedy bylo, lůza chce Zemana, je zmanipulovaná sliby, vidinou, že možná svítá šance na rozkrytí mnohých podvodů, zlodějin. Proto vyrazíme s naším heslem, spojme síly a zabraňme zvítězit protivníkům, označme je za podvodníky, které jsem sice mezi sebou hýčkali spoustu let, to zamlčme! Nenechte si namluvit, že vás manipulujeme ke změně názoru!! Pozor!! ONI nyní chtějí asi mluvit, možná o nás. Takové pocity vyvolává celý průběh kampaně u řady voličů právě z té lůzy. Zřejmě je to opravdu iluze a nic se nezmění. Podle hesla "vrána vráně oči nevyklove".
Já bych ve druhém kole Zemana nevolil. V prvním kole jsem se pokusil vsadit na jednu kartu, ale ta nevyšla. A že jsem ve druhém kole volil právě Miloše Zemana NENÍ MOJE VINA. Pravicové ani levicové uskupení nedokázalo postavit volitelného kandidáta, který by byl přijatelný alespoň pro těsnou nadpoloviční většinu voličů. To, že zvítězil Miloš Zeman, to je následek jejich korytářství po celé funkční období a představy, že už skončila demokracie a platí diktatura jejich názoru, pevné zásady stranických přeběhlíků, možná už očekávali dědičnost trůnu. Strany a hnutí jasně signalizují, že jejich éra skončila, přišla doba nelítostného boje hamižných jedinců. Nikde není vidět ani náznak dlouhodobého programu pro obyvatele státu, který by měla libovolná strana připravený k realizaci alespoň v ucelené představě. To jenom potvrzuje neudržitelnost politického systému. Ale čím jej nahradit, to vskutku netuším. Všechny kabáty se totiž dají převléknout. Alespoň u nás. Před druhým kolem prezidentských voleb zvláště.
Pro poraženého kandidáta Jiřího Drahoše mám jeden vzkaz. Mandát, který jste získal, není vyjádřením sympatití k vám, pouze antipatie k Miloši Zemanovi. To ale brzy pocítíte, neboť vaše názory, nenázory jsou z pohádky o Chytré horákyni. Dá se i s nimi prožít poodlně život v Parlamentu, což dokázali mnozí již před vámi. K výrazné oblibě a vítězství v případě dalších voleb rozhodně nepřispějí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama