Jak jsem volil

13. ledna 2018 v 12:03 | Jonáš František

Komentáře a diskuze k volbě prezidenta se vyznačují takovou širokou nabídkou tvorby, jaké je člověk schopen. Najde se v ní všechno. A tak by se dala zpochybnit soudnost venkovanů, svéprávnost důchodců, zdravý rozum pražáků a dál podle vlastní představy donekonečna. Mě na tom zaujalo postavení statistických údajů a jejich spolehlivost. V jedné debatě řekl kandidát na post prezidenta, že pražští voliči budou volit roztříštěně, měli by se podívat jak volí venkov. Pokud měl na mysli, že venkov volí jednotně jediného kandidáta a pražané by se měli spojit a volit jiného, pokud možno jednotně a nejlépe jeho. v tom případě není jasné, proč podnikal cesty po krajích a nesoustředil se na pražany od počátku. Několik dnů před zahájením voleb ale byl spokojen s tím jak jej mimopražští voliči ve statistikách umísťují.

Celé to má jedinou výslednou hodnotu. Všichni přikládají magickou moc statistickým údajům. Za celou dobu kampaně se neobjevil u žádného protikandidáta ani náznak uceleného postoje a názorového zaměření ve funkci na níž kandidují. V diskuzích odpověděli na položené otázky víceméně dobře podle svých zkušeností a informací. Z vlasní iniciativy k tomu přidali někteří kandidáti nějaké komentáře směrem k protivníkům. Ale slaboučce, aby se moc názorově a povahově neodkopali. Vlastní postoj není možné vyčíst, až na vyjímky, ani z dosavadní politické činnosti.

Bohužel z celé kampaně musím smutně konstatovat, že nejsilnější argumenty měl ten co mlčel a neúčastnil se oněch debat. Netvrdím, že s nimi souhlasím. Žádný z vyzyvatelů se neodvážil vyhraněného postoje natolik, abych si mohl bezpečně vybrat. V podstatě bylo jedno, až na jednoho, kterého z vyzyvatelů vyberu. Jak řekl Václav Klaus st., volili jsme někoho z marťanů. Doufám, že můj vybraný kandidát stojí pevně nohama na zemi.

PF 2018
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama