Zdeněk Svěrák: Český národ zhyne. Nejdřív ztratí rozum a pak přestane rodit děti

31. října 2017 v 21:43 | Jonáš František
Martin Bartkovský napsal tento článek a v komentáři na to reagoval Pepa Konvička. Nejen jemu chci odpovědět, ale do stejné diskuze nemám přístup a nechci.

Pepo Konvičko, naprosto s vámi souhlasím v tom, že volby jsou vyjádření vůle národa, jak zdůrazňujete, demokratické. Nevím, zda jste již žil v době kdy ODS začínala. Není to zcela podmínkou k tomu, aby se dal zpětně ověřit výsledek z minulých voleb, kdy měla ODS větší výsledky a silnější mandát. Současně s tím se dá jednoduše posoudit hospodářský vývoj země a podmínky k nastavení směru a zákonů. Pokud vydržíte se zápalem pro spravedlnost, myslím, že vy budete z generace, která v budoucnu odhalí záměry ODS když měla moc. Ani nejkitičtější člen KSČ si nikdy nepředstavoval, že se bude natáčet film o justičním zločinu na Miladě Horákové. Pozdější dodatečné odsouzení protagonistů z devadesátých let nepomůže v budoucnu, pokud zhloupnutí voličů bude mít trvalé následky a Češi budou jako národ stárnout a vymírat. Není a nebude to vina aktivních starců, naopak lenošných, sebestředných, vševědoucích, samozvaných představitelů nastupující požitkářské generace.
Při čtení komentářů k volbám bez ohledu na to, zda jde o profesionálního politika nebo neskutečně naštvaného exhibicionistu jsem nenašel krom drtivé kritiky, povětšinou vítěze, celkem nic co by stálo za čtení. Nemyslím si, že by kdokoliv měl, byť z pozice 50% počtu mandátu diktovat ostatním co si mají myslet a jak mají konat. Ale určitě by z té pozice a síly mandátu měl dát směr budoucnosti země, jejich obyvatel a neměl by při tom zapomínat na odcházející generace, nejen politiků, ale také na generace ještě nenarozené.
Nejsilnějšími kritiky jsou dnes právě ročníky sedmdesátých let a pubescenti, potomci těchto ročníků. A vůbec neberou na vědomí, že hlavním popudem pro jejich masové narození nebyly v základu dnes silně preferované sexuání free radovánky, ale v popředí byly ekonomické podmínky budoucích rodičů nastavené tehdejší státní moci. Přece si pamatujete výraz "Husákovy děti". Ve mně určitě nenajdete Husákova stoupence, ale to že doba si nutně vyžadovala vytvoření podmínek pro mladé rodiny musela uznat i jinak zkostnatělá moc. Systém půjček, státních příspěvků byla na tehdejší dobu věc, kterou bylo nutno ocenit i v jinak málo přátelském západním světě. Hlavně proto, že byl velmi dobře měřitelný a úspěšný.
Začátek dnešních problémů se dá hledat kdekoliv, ale na jeho řešení byly v devadesátých letech nejlepší podmínky.. Jenže se řešily právě v ODS jiné věci. Utkvěla mě jedna, nepřesně ji budu interpretovat: Musíme vytvořit vrstvu bohatých lidí, kteří budou v čele. A to i za cenu, že zákony budou za podnikáním pokulhávat a tvořit se dodatečně. A dav tleskal v domnění, že ta šance je čestná a nabízena právě jemu. Tehdy lid zblbnul, ne u letošních voleb. Dokázal to elegán s okouzlujícím úsměvem, obrovským egem a minimální odpovědností.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama