Střežte myšlenky

22. října 2017 v 10:55
Výsledky voleb nejvíce zaskočily politické strany a volební týmy. Mnozí z nich už litují svých silných slov a kategorických prohlášení před volbami. Dostává se tím mnohý z protagonistů do schizofrenního stavu. Výsledek zaručuje nejednomu Parlamentnímu panici nevídaný skok v kariéře. Bohužel si dávno předem zviklal židli svým jednoznačným odmítáním současného vítěze s mnoha rekordy ve volebních pozicích. Rychlé zvažování, jak by mohla dopadnout koalice. Jamajka a nebo menšinová vláda dává možnost, že nejpravděpodobnější verze budou nové volby, protože se nikomu nepodaří získat důvěru pro svou vládu při využití výsledku hlasování s možností trvat na svých původních názorech.
Nové volby je strašák hlavně pro ty, kteří se umístili nečekaně vysoko. Opakované volby by jistě přinesly přehodnocení postoje nejen jejich voličů a možná změnu při výběru. To je riziko, které nechce nikdo z nich podstoupit. A to ještě netuší, co je vlastně čeká. Myslet si, že právě oni, "poslední spravedliví" v zemi, budou ušetřeni zájmu kmotrů a mafiánů je naivita. Právě tady se nejlépe loví. A ledacos se může jevit tak křišťálově čisté, že křišťálovější už to nemůže být. Tím nemyslím, že všichni se nechají ovlivnit, nebo sednou na lep. Ale teprve tam zjistí, kdo a co řídí stát, Unii a že politik z celkového času věnuje tři čtvrtiny na hlídání židličky, aby mu ji nikdo nepodtrhnul, něco na to, aby mohl podtrhnout židličku konkurentovi, taky na vlastní image a zajištění je nutno myslet a na práci poslance nezbude víc jak pět procent času. A pokud věnuje čas pouze poslanecké práci, neposedí tam dlouho.
Možná by bylo nejlepší se věnovat skutečně programu se kterým do kampaně vstupovali. Ten se ale musí rozšířit o nečekané a netušené množství odnoží vládní moci, že nepřipraveného to musí zákonitě poznamenat na jeho výkonech a orientování se v problematice. Taky pozná "přívětivost" médií. Může se stát nečekanou pochoutkou pro zkušeného matadora a pak se nebude stačit divit co všechno říká jeho ústy novinář Dosavadní slova mohou naznačovat, že nedůvěřuji novým lidem kteří do Parlamentu příjdou. Není tomu tak, jen si představuji co se kolem nich začne dít a jak na to nejeden z nich může doplatit. A hlavně jeho myšlenka, mnohdy slibná a vítaná.
Ještě není žádné vládní sestava nastíněna, ale vstup nových tváří by mohl přinést alespoň část z proklamovaných změn. Otevření oken a vyvětrání je základ, zpřístupnění a zpřehlednění činnosti státní moci ke každodenní laické kontrole povinností. Pokud skončí vše u vyčerpání dotace za hlas, byly i tyto volby jen divadelní představení. Přeji sobě, budoucím gneracím a zvoleným aby výsledek byl naopak odrazovým můstkem ke všeobecné hrdosti na Českou republiku a její politickou reprezentaci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama