Komu to dali hlas?!?!

21. října 2017 v 20:35 | Jonáš František
To, že my máme nějakých pět procent hlasů není důležité, ale že Piráti a Okamura mají dohromady dvacet, to je vážná věc. To jsou slova lídra TOP 09 K Schwartzenberga…
Skoro se mě nechce věřit, že takový výrok dokáže vypustit člověk střízlivý, příčetný s mandátem k zastupování obyvatel . Přeloženo z "diplomatické mluvy politika" do běžné řeči to znamená: Co si to ty lidi dovolují, dát hlas komu chtějí, když my tu bezmála třicet let v různých formacích děláme to nejlepší co umíme. Nepřipouští vůbec možnost, že ten výsledek ve volbách celou dobu od 89 připravovali pod různými vlajkami právě oni, všichni dosavadní politici. Ne občané, jak si ten sebestředný stařec dovoluje prohlásit, ale všechny dosavadní vlády daly podnět ke vzniku extrémistických stran a hnutí svými dosavadními kroky.
Poučení pro voliče však z toho plyne. Není možné, dát politikům třicet let volnost a čekat, že budou konat dobro. Možná se v této konstalaci nikomu nepodaří sestavit takovou vládu, která by dostala šanci na práci. Třeba se bude celá akce opakovat. Dokud politici nepochopí, že by mělo být jejich povinností zastupovat zájmy těch voličů, kteří jim dali hlas, nikoliv své partikulární zájmy. Nutně by to znamenalo kompromis. To není ani vlastizrada, ani politický veletoč, pouze respektování hlasu voliče demokratickou cestou převedeného na mandát v Parlamentu. Hledání možného kompromisu je demokracie. Prosazování pouze vlastní teorie sedí spíše diktatuře. Jak to vidí strany které apriori odmítají kompromis? To je spolupráci s těmi, kteří zastupují sousedy s odlišným názorem? Vyhnat je? Nebavit se s nimi? Tak chápou demokracii že dopředu odmítají každý jiný názor?
Každopádně je nutné, denodenně sledovat činy politiků a konfrontovat je s jejich sliby. Už to, kdo s kým … po volbách je nutné posoudit, zda je to v souladu s programem pro který dostali hlas. Někdo má třebas jen program být doživotně u moci a zatím se mu to daří, ačkoliv neudělal ani neužitečnou, natož užitečnou práci.
Nelze považovat věc volby za ukončenou. Nikdy a v žádném místě. Stále ve střehu! To by mělo být heslo všech, kteří dali hlas svému zástupci. Kdysi se prý říkalo Důvěřuj, ale prověřuj. Asi to taky nebylo moc platné, když to došlo kam to došlo.
Snad už nebudeme svou nečinností opakovat stále tutéž chybu. Nadávat u piva a myslet si, že tím bylo učiněno maximum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama