BITCOIN

27. září 2017 v 21:59 | Jonáš František
Poprvé jsem o něm slyšel a ihned mě velice zaujal. Snažil jsem se nějak dopátrat jeho podstaty a vydavatele. Všechny informace byly takové, že nikdo neví, kdo Bitcoin vydává. Stále jen že je "razí" soubor počítačů podle stanoveného programu s klesající intenzitou ražby a pevně stanoveným koncem vydávání.
Už jen informace, že nelze vypátrat kdo to ovládá mě utvrzovala v tom, že se jednou objeví podraz. Všechny souvislosti ukazovaly na velice dobře promyšlené "letadlo". To byl oblíbený podvod z devadesátek. Představa, že nelze vypátrat toky peněz zaplacených za získání vydaného nového bitcoinu byla ještě podezřelejší. V dnešní době? Když téměř každý připojený elektronický přístroj nechává po sobě identifikovatelnou stopu? A všechny toky peněz se dají vysledovat? Moc podezřelých otázek bez odpovědi. Je nesporný fakt, že jako investice pro první vlastníky to byl víc než zlatý důl, pokud je drželi dostatečně dlouho. Po nějakou dobu zřejmě i obchodování s nimi muselo být silně ziskové. A to ještě dnes, zejména pro prodávajícího. Každý, kdo se zabývá kapitálem si musí položit otázku, jakými cestami přichází vznik a zhodnocení měny. Kdo na tohle umí dát uspokojivou odpověď a současně vyvrátit podvod, tak si zaslouží odměnu jako by vyřešil Perpetum mobile.
Mě z toho vychází jen jediné, že to dokáže pouze autor Bitcoinu. A ten musí mít takovou moc, že nedovolí vypátrat zdroj odkud vychází tato virtuální měna a nedovolí vypátrat toky skutečných peněz, zaplacených za originály virtuální měny. Další obchodování s nimi již nemusí vést k původnímu zdroji.. Z toho plyne pouze další otázka, kdo může mít takovou moc všechno to ustát. Přitom je nutné vzít na vědomí, že vydávání a hlavně užívání virtuální měny je neomezené státními hranicemi, neovlivnitelné národními bankami. Státní společnosti mají konkurenci v jiných zemích, které by se jistě snažili takový počin odhalit. Mimozemšťané se mě jeví taky jako dost nepravděpodobný vydavatel měny. Zbývá jen nadnárodní univerzální moc a to jsou peníze. A teprve pronikání nových obchodních světových mocností do těchto kruhů mohlo ohrozit ono tajemství. Kroky čínských finančníků a vlády vedly k tomu, že v jejich zemi je zakázané užívat virtuální měnu.
Co se stane po ukončení platnosti Bitcoinu? K tomu může dojít pouhým vypnutím sítě počítačů o kterých nikdo neví. V tom okamžiku obchodníci přestanou důvěřovat této měně a odmítnou ji přijímat jako platidlo. Držitelé virtuálních mincí jich budou mít spoustu, ale nikdo je nebude chtít. Tím nastane naprostá devalvace a de facto měnová reforma Bitcoinu 100 : 0 . Nebude ani komu nadávat, protože vydavatel není znám. Nám. Kolik bylo vydáno skutečných peněz za virtuální měnu od prvního vydání Bitcoinu by se dalo stěží spočítat a bylo by to velmi velké číslo. Tato částka se prostě vypnutím počítače škrtá, vlastně definitivně přesouvá k autorům měny.
Pokud mě chcete vyvrátit moje uvažování, budu jedině rád. Mimochodem hodnota Bitcoinu od počátku stoupla asi 2166x . To dokáže jen kouzelník. Je to srovnatelné s tím, že hodinový výdělek z roku 2000 by dnes byl příjem na celé čtvrtletí. Pokud hodnota Bitcoinu odráží tvorbu HDP, potom je úžasné, že dnes za půl směny dokáže vyrobit hodnotu jako před 17 lety tvořil celý rok. Kde je země zaslíbená s takovým růstem ekonomiky?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama